KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Salač po pátečních trénincích GP San Marina

Tisková zpráva Filipa Salače
Salač po pátečních trénincích GP San Marina
14.09.2019
 

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend Grand Prix San Marina a riviéry Rimini na okruhu Marca Simoncelliho Misano. Filip Salač zahájil Velkou cenu dobrým výkonem, ale poté měl problémy s motorkou a nepodařilo se zajet podle představ. Do zítra s týmem pracují na zlepšení.


Třináctá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů se dnes rozjela na okruhu Marca Simoncelliho Misano, kde se jede Grand Prix San Marina a riviéry Rimini. Na programu byly první dva volné tréninky. Podmínky na trati byly dobré, když bylo celý den slunečno.

Filip Salač z týmu Redox Prüstel GP ukončil první trénink v desítce nejlepších, když zajel čas 1:43,552 se ztrátou 0,728 s. Během druhého tréninku zajel kolo za 1:43,663 a s rozdílem 0,646 s obsadil 20. místo. V kombinaci všech časů je to pro něj 17. místo díky rannímu času.

Zítra je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, kde má nováček ve třídě Moto3 za cíl se dostat do druhé části kvalifikace a vybojovat co nejlepší pozici na startu.

Filip Salač
"První trénink v Misanu začal dobře. Na použitých pneumatikách jsem dosahoval docela dobrých časů i tempa. Držel jsem se rychlých jezdců. Motorka celkem fungovala, jen mi chyběl zadní grip. Bohužel ani v jednom tréninku motorka tolik nejela kvůli problému s motorem. Honda mi hodně ujížděla na rovinkách i přes to, že jsem měl lepší výjezdy ze zatáček. Ve druhém tréninku bylo větší horko a se starými pneumatikami jsem byl na začátku druhý. Poté jsem začal mít problémy s přední částí motocyklu, hodně se mi zavíral předek. Během tréninku jsme udělali změnu, se kterou to bylo lepší, ale stále to nebylo ono. Na konci tréninku jsem neměl s novými pneumatikami nejlepší výjezd, bylo tam několik chyb a přede mnou jel pomalu Lorenzo Dalla Porta. Věřím, že do zítra uděláme něco s motorem, protože hodně ztrácím. Sám vím, že jsem tady silný. Mohl jsem dobře předjíždět motorky v technických pasážích a ty, které mi neujížděly na rovině. Doufám, že toho zítra využiji. Nyní budeme s týmem pracovat na zlepšení a doufám, že se dostanu do druhé části kvalifikace. Všem moc děkuji za podporu."
 


Další články sekce Moto3