KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Salač: start víkendu v Assenu se povedl

Tisková zpráva Filipa Salače
Salač: start víkendu v Assenu se povedl
28.06.2019
 

Mistrovství světa silničních motocyklů tento víkend pokračuje závody v Assenu v Nizozemí. Filip Salač má za sebou první volné tréninky, se kterými je spokojený.


Sezóna 2019 v mistrovství světa silničních motocyklů má tento víkend na programu devátou Grand Prix, která se jede v holandském Assenu. První volné tréninky proběhly na suché trati a českému jezdci Filipovi Salačovi z týmu Redox Prüstel GP se dařilo. V prvním volném tréninku obsadil 14. místo s časem 1:43,589. Odpoledne si čas zlepšil o více než vteřinu na 1:42,529. S tím obsadil 16. příčku a ztráta na prvního je jen 0,747 vteřiny.

Filip Salač
"Dnes to byl hodně pozitivní den a dobrý začátek, když jsem byl v prvním tréninku na 14. místě a ve druhém na 16. místě. Mám radost z nastavení motorky, ale samozřejmě, že jsou místa, kde se můžeme zlepšit. Můj čas není špatný, jsem s ním spokojený a je nad mým očekáváním. Mým cílem bylo se dostat s časem na kolo na 1:42 vysokých, ale zajel jsem 1:42,5 a jezdil v dobrém rytmu. Navíc ztráta na prvního není tak velká. Pro zítřek zapracujeme na nastavení motorky a ve třetím volném tréninku se budeme snažit dostat přímo do druhé části kvalifikace. Já i tým jsme spokojeni. Všem moc děkuji za podporu a zítra budu tahat"
 


Další články sekce Moto3