KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šťastný konec pro šťastného Kubajze

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Šťastný konec pro šťastného Kubajze
23.04.2018
 

Start až ze třetí desítky mu nedával příliš nadějí. Jakub Kornfeil se ale ve Velké ceně Ameriky vybičoval ke skvělému výkonu a z boje ve skupině jedoucí o stupně vítězů nakonec odváží nejlepší výsledek sezóny.

 
Jakub ve své stíhací jízdě získal čtyři pozice již během prvního kola. Ve stejném tempu pokračoval také v dalším okruhu a po třetím minutí startu a cíle okruhu Circuit Of The Americas už atakoval nejlepší desítku. Cesta kupředu však nebyla zdaleka u konce. Náš závodík se připojil na konec vedoucí skupiny a manko ze včerejší kvalifikace bylo smazáno. Předjížděcí manévry a červené sektory značící, že číslo 84 závodí v tempu hodné vedení závodu - skvělá podívaná na progres závodníka týmu Redox Pruestel GP.     Makačka v podání Kubajze přinesla zapojení do boje o poslední pódiový stupínek. Přes všechny snahy našeho jezdce ale v předposlední zatáčce posledního kola přišla drobná chyba, výjezd mimo ideální stopu a tím pádem ztráta naděje získat více, než sedmé místo. I to ale bylo po odmávnutí šachovnicovým praporem skvělá odměna za dnešní výkon, za který byl Jakub ohodnocen devíti mistrovskými body. Do Velké ceny Španělska na okruhu v Jerezu tak Kornfeil vyrazí jako průběžně desátý muž šampionátu s prozatímním ziskem osmnácti bodů.
 
Jakub Kornfeil:
„Dnešek byl extrémně těžký na strategii závodu. Ta moje od začátku ne úplně vycházela. V prvním kole jsem dost lidí předjel, ale hned mně to vrátili. Takže to šlo pomaleji, než jsem chtěl. Co bylo dobré, tak moje tempo. Díky časům srovnatelným s klukama vepředu jsem se tam brzy docvakl. Jenže pak přišlo sedmé kolo a klasika, která by se ukázala dřív nebo později  - pneumatiky. Od sedmého kola byl zadek úplně v pytli. Několikrát jsem měl na mále. Zato přední pneumatika byla výborná, takže tím se to jakš takš vyrovnalo. Posun z jednadvacátého místa na sedmé je skvělý. Musím ale říct, že to fakt viselo na vlásku a několik momentů mě mohlo poslat do druhé desítky nebo na zem bez mrknutí oka. Když z naší skupiny odpadl Livio Loi, věděl jsem, že je ve hře bedna. Narovinu, neměl jsem na to. Gumy už byly v takovém stavu, že bez šance. V posledním kole jsem pak dvě zatáčky před koncem vyjel mimo ideální stopu a taky za obrubníky a tím bylo zalíčeno. Každopádně dnešek je pohádka se šťastným koncem a já chci moc poděkovat týmu za nastavení motorky. Cítil jsem se fakt skvěle a jsem moc rád, že jsme to dotáhli až na sedmičku. Díky“


 


Další články sekce Moto3