KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vstoupí Peugeot do Moto3?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, foto: GPOne.com
Vstoupí Peugeot do Moto3?
06.09.2015
 

Peugeot plánuje vstup do kubatury Moto3, jeho tým by vedla dvojice bývalých mistrů světa - zkušení Angel Nieto a Giacomo Agostini.

Startovní rošt kubatury Moto3 by mohl v příští sezoně doplnit další silný tým, v jehož vedení by byli dva úspěšní závodníci z let minulých. Nyní probíhají jednání o možném vstupu týmu Peugeot, který by vedli dva bývalí rivalové – Giacomo Agostini a Angel NIeto.
 
Zatím je celý projekt ve fázi příprav, ale dle dostupných informací je velmi pravděpodobné, že se příští rok na startu skutečně objeví.
 
A jak by se dostal do závodů motocyklů Peugeot? Mahindra totiž dokončila akvizici francouzského výrobce skútrů a nyní má v plánu podobný formát závodní prezentace, jako to dělá například rakouská KTM s Husqvarnou.
 
„Ano, je to pravda. Byli jsme společně s Angelem kontaktováni. Je pravdou, že Idea, aby vedli tým lidé, kteří mají na kontě společně 28 titulů, je fascinující. Konkrétní plány ale ještě nemáme, vše je zatím ve fázi příprav. Uvidíme, jakým směrem se bude projekt ubírat,“ řekl Giacomo Agostini.

Další články sekce Moto3