Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.

1. závod ADAC, Fassberg

Tisková zpráva Ondřeje Honzáka
10.05.2016

První ostrý závod sezóny 2016 v našem prioritním seriálu ADAC Mini bike CUP se odehrál v sobotu 7.5.2016 na kartingové dráze na vojenském letišti ve Fassbergu.

Vše začalo pátečníma volnýma tréninkama za krásného slunečného počasí. Okruh byl lehce změněn oproti verzi v minulém roce a tak jsme se na volné tréninky velmi těšili. Už tak velmi úzká a technická dráha byla novým kusem asfaltu ještě více „zamotána“ a zpomalena. Tato úprava nám nakonec spíše pomohla jelikož poslední týdny trénujeme především precizní manévry na malém prostoru a tak jsme již od pátku podle stopek jezdili většinou až o 1s rychlejší časy než nejbližší konkurence. To nám dodávalo sebevědomí do sobotního oficiálního programu.

V prvním kvalifikačním tréninku přišlo malé zaváhání a lehký pád. I přes to, že Ondra odjel pouze asi 4 měřená kola stačilo to na průběžné třetí místo. Naše ambice byly po pátku, ale ještě o kousek vyšší a tak jsme doufali ve zlepšení ve 2, kvalifikačním tréninku. Všichni soupeři od pátku velmi zrychlili a tak to nebylo vůbec jednoduché. Posledním kolem Ondra zaznamenal nejrychlejší čas a pole position bylo naše. Základ pro dobrý výsledek v závodě jsme tedy měli.

Průběh obou závodů byl velmi podobný, vedení stylem start – cíl po celých dvacet kol. Jediný rozdíl byl ve startu do závodu, který se v prvním závodě nepovedl úplně optimálně a Ondra musel během prvních dvou zatáček bojovat o první místo. Během obou závodů měl Ondra na zádech největšího soupeře Frediho Heinricha, který celou dobu čekal na chybu nebo zaváhání, ale na předjížděcí manévr neměl.

Z toho výsledku jsme velmi potěšeni jelikož Ondra ukázal především stabilitu svého tempa v závodě a bezchybnost po celé dvaceti kolové závody. Již se velmi těšíme na příští víkend do Chebu, kde německý seriál pokračuje a konkurence bude mnohem vyrovnanější jelikož Němci jezdí do Chebu hodně trénovat po celý rok.