KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal Prokeš veze z Evropy sedmé místo

Text a foto: JRT Team
Michal Prokeš veze z Evropy sedmé místo
11.08.2018
 

Michal Prokeš na evropském šampionátu Mini Road Racing vybojoval sedmé místo v kategorii Junior B.

 
Na italském okruhu Franciacorta proběhl o uplynulém víkendu evropský šampionát Mini Road Racing. Na dráze se proháněli nejmladší naděje silničního sportu několika evropských států. V kategorii Junior B se na sedmé pozici umístil mladý český závodník Michal Prokeš, jehož otec pro nás závod okomentoval.
 
„O víkendu jsme navštívili slunečnou Itálii a zúčastnili se Mistrovství Evropy na okruhu Franciacorta. Startovní rošt byl nabitý Italskými jezdci a v naší kategorií jich bylo obsazeno sedm. Dále pak dva Holanďané, jeden Belgičan, jeden Fin a dva Češi. Italská nadvláda v technice byla viditelná již od prvních tréninků a tovární jezdci teamu CS Racing a GHR, měli stroje opravdu vyšpicované. Díky holandskému kamarádovi a úpravci motorů jsem se posléze dozvěděl proč... nové komponenty, jako je hlava, píst, karburátor a další díly, byli zřejmě zásadní, pro potřebný výkon motoru.
 
Po absolvování par tréninků a naladění motorky, nám kvalifikační čas vyšel na osmou pozici na startu. V prvním závodě si Míša polepšil o jednu pozici a závod dokončil na sedmém místě. Ve druhém závodě si udržel svojí výchozí pozici, a to na osmém místě. Ve třetím závodě Míša vybojoval šestou příčku. Celkové body nám tak vyšly na sedmou příčku z celkového pořadí třinácti jezdců, a tím také jako první ne-italský jezdec. I když jsme odjížděli s většími ambicemi na celkové umístění, vzhledem k podmínkám, asi můžeme byt i trochu spokojeni. Tímto bych rád poděkoval všem naším fanouškům a přátelům, partnerům a sponzorům, díky kterým můžeme závodit A to zejména Kampos s.r.o., FEPO - europalety, RamRam koření mňam mňam, Autoservis Zemánek.“
 
Výsledky kategorie Junior B
1. PUGLIESE GIULIO (ITA) 16+25+25 / 66 bodů
2. ANDRENACCI EMANUELE (ITA) 20+20+20 / 60
3. ZANNI LEONARDO (ITA) 25+16+16 / 57
4. PUCCI CHRISTIAN (ITA) 11+11+13 / 35
5. ABRUZZO LEONARDO (ITA) 10+10+9 / 29
----------------
7. PROKEŠ MICHAL (CZE) 9+8+10 / 27
9. ŠKOPEK JINDŘICH (CZE) 7+5+7 / 19


 


Další články sekce Minibike