KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Štěpán Zuda dosáhl na stupně vítězů v ADACu

Tisková zpráva Štěpána Zudy
29.05.2015
 

O uplynulém víkendu 23.5. se konaly již 3. závody německého šampionátu ADAC Minibike cup v Chebu.

 
Těmto závodům předcházelo volné trénování s asistencí firmy AIM, která pomáhala jezdcům vyhodnocovat jejich stopu, brždění, časy a další poznatky z jízdy. Tímto bychom na úvod chtěli poděkovat Ondrovi Honzákovi, že tuto akci podpořil a Pavlovi Gellnerovi z AIM za vysvětlení a analýzu, která nám mnoho přinesla.
 
V sobotní 1. kvalifikaci již bylo vidět, že toto budou opravdu velmi zajímavé závody, jelikož Štěpa byl 0,6sec na své čtvrté pozici za prvním, ale pouze 0,2sec za druhým a 0,01sec za třetím a další čtyři jezdci za ním byly cca do 0,5sec. Ve 2. kvalifikaci byl Štěpa na třetí pozici, ale přibližně 3 min před koncem ho opět předjel stejný jezdec z první kvalifikace. I přesto, že již Štěpa neměl před sebou nikoho, s kým by se mohl porovnat, tak v posledním kole tohoto jezdce o 0,01sec překonal a zajel tak 3. pozici na startovním roštu.
 
V prvním závodě Štěpa perfektně odstartoval a ujal se vedení a toto držel po dobu čtrnácti kol, přičemž párkrát musel čelit nátlaku od druhého Vostatka. Ten, ale nedokázal předjet a naopak musel čelit útoku od slovenského závodníka Bůlika. Poté co se Bůlik dostal před Vostatka (4 kola před koncem), začal útočit i na Štěpu. Nakonec se Bůlikovi v předposledním kole podařilo Štěpu předjet, ale Štěpa se nechtěl své pozice vzdát a chtěl si svou pozici vzít zpět. Do levého ,,vracáku“ se Štěpa dostal pod Bůlika, kdy ale ani jeden nechtěl ze souboje ustoupit a tak došlo ke kolizi obou jezdců a následnému pádu, což je stálo oba pódiové umístění.
 
Do druhého závodu Štěpa hůře odstartoval, ale i tak  se mu podařilo zůstat v první pětce a bojovat o pódium.. První Vostatek si udělal náskok a tím začal boj o druhé a třetí místo. V prvních dvou kolech Štěpa nechtěl riskovat větší souboje a tak vyčkával na vhodnou příležitost k předjetí. Tři kola do konce se Štěpa párkrát pokusil o předjetí, ale nevyšlo to a tak dále tlačil na soupeře, který tím zrychlil a dostal se před druhého Bůlika. Štěpa si poté chystal útok na Bůlika, ale ten riskantním manévrem chtěl zpět svou druhou pozici zpět, ale po  přebrždění následoval pád a Štěpa měl plné ruce práce, aby se vyhnul padající motorce. Nakonec to Štěpa ustál a dojel si pro své první pódiové umístění v tomto šampionátu. manévrem chtěl zpět svou druhou pozici zpět, ale po přebrždění následoval pád a Štěpa měl plné ruce práce, aby se vyhnul padající motorce. Nakonec to Štěpa ustál a dojel si pro své první pódiové umístění v tomto šampionátu.
 
Štěpa:
„V prvním závodě jsem dobře odstartoval a dostal se na první pozici. Byla to pro mě velká zkušenost ustát nátlak soupeřů, ale moc jsem na to nemyslel a s1oustředil se na co nejlepší výkon. V předposledním kole se přede mne dostal Miško Bůlik a já mu to chtěl ihned vrátit. Dostal jsem se pod něho, ale ve výjezdu došlo ke kontaktu a šli jsme oba k zemi. Jelikož jsme měli nad soupeři velký náskok, mrzelo mě že jsme nedojeli.. Ve druhém závodě jsem se snažil jet tak, abych potvrdil svůj výkon z prvního závodu, což se i povedlo. Dojel jsem si pro první pódium a mám velkou radost.“
 
Michal Filla:
„Mám velikou radost. Štěpa jel výborně, v Chebu předběhl očekávání a jel s nejrychlejšími v pokročilých, což jsme v této první sezoně skoro ani nepomysleli. Tímto samozřejmě panuje velká motivace do dalších závodů. Další závody ADACu jsou v půli června v německém Templinu.“

Další články sekce Minibike