Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.

Alpe Adria 2017 – Pannoniaring (sobota)

29.07.2017

Předposlední závod Alpe Adria šampionátu 2017 probíhá na okruhu Pannoniaring. První závody byly na programu dnes.

Alpe Adria 2017 – Pannonia-Ring (sobota)

Superstock 300 – 1. závod
Závod kategorie Superstock 300, který se jel společně s kategorii 125cc Sportproduction, byl po třech kolech zastaven. Důvodem byla celkem brutální havárie mladinké Polky Magdaleny Ciežky, který na výjezdu z druhé zatáčky dostala smyk, při kterém jí motocykl katapultoval do velké výšky a Polka s jedním přemetem tvrdě dopadla na rozpálený asfalt.
Po restartu na šest kol šel do čela Polák Daniel Blin, který také bez větších problémů vyhrál, a to před naším Vojtěchem Schwarzem. Souboj o třetí místo pro sebe rozhodl slovenský závodník Peter Kačaba.

125cc Sportproduction
Po startu se v čele držel náš Radek Lamich, ale dostal penalizaci průjezd boxy, a to kvůli pozdě nasazené helmě na startovním roštu. Tímto nesmyslným aktem pravděpodobně vedení Alpe Adrie chtělo dát českým jezdcům poznat, že letos jsou v tomto šampionátu jen „hostujícími“ závodníky. Poté, co náš závodník projel boxy, dokázal ještě postoupit na celkové třetí místo, na dvojici Chorvatů Zidaric a Petric, již však nestačil.

Superstock 600 – 1. závod
Obrovskou bitvu trojice vedoucích závodníků pro sebe rozhodl Chorvat Martin Vugrinec, který vyhrál před Rakušanem Geroldem Gesslbauerem a Maďarem Richardem Bodisem. Náš Pepa Pončík se na závodní okruhy vrátil s novou Yamahou, se kterou dojel na sedmé pozici.
Za povšimnutí jistě stojí rychlost kategorie Superstock 600, která jela závod na 12 kol, tedy stejně jako kategorie Supersport. V cíli byla první trojice o více jak šest sekund dříve, než nejlepší dvojice kategorie Supersport.

Supersport – 1. závod
Po startu se na čele vytvořila trojice, ve které jeli naši Kaláb s Chalupou a Polák Marek Szkopek, jehož velmi rychlý krajan Sebastian Zielinski do závodu nenastoupil, když v kvalifikaci poškodil motor natolik, že je neopravitelný. Po třech kolech naopak odmítl poslušnost motor Triumphu Igora Kalába, a tak ani poleman se do cíle nedostal. Velký souboj pro sebe na cílové čáře rozhodl náš Michal Chalupa, který vyhrál před Szkopkem o pouhých 0,172 sekundy. Třetí místo si vyjel Slovák Miro Sloboda.

Superstock 1000 – 1. závod
Bartolomiej Wiczynski, Dario Horvat a náš Michal Prášek, celý závod bojovali o vítězství. To se nakonec podařilo urvat našemu jezdci, který se do čela posunul v posledním kole.

Superbike – 1. závod
Rakušan Julian Mayer a Polák Pawel Szkopek, od startu šli do čela a ujeli všem ostatním jezdcům. V poslední třetině závodu Szkopek havaroval a Mayer si tak bez větších problémů dojel pro vítězství. Nás může těšit, že na druhém místě skončil Michal Filla, který předvedl výbornou jízdu, se kterou si vytvořil náskok na své pronásledovatelé. Třetí byl Rakušan Fichtenbauer.
Bohužel pořadatelé oficiální výsledky vydali až dlouho po závodě, takže o umístění dalších našich jen z pozice Mistrovství ČR. V něm je zajímavá situace ohledně souboje o titul. Vedoucí Václav Rumlena v Maďarsku není, protože tým Amboseli Racing je na agentuře v Brně a Vencovi tak nemá kdo připravit motocykl. V Maďarsku není ani celkově druhý Miloš Čihák, který si léčí zranění z Mostu. Do hry se tak dostala dvojice Standa Polák a Richard Balcar. Je jasné, že kdo z nich získá více bodů, bude jednou nohou na pomyslném trůně české silnice. Po kvalifikaci na tom byl lépe Balcar, ale ten po startu špatně zařadil druhý rychlostní stupeň a propadl se tak startovním polem. Během závodu se dokázal dostat za Polákovu Yamahu, ale v posledním kole havaroval, když chtěl Poláka předjet. Standa Polák tak projel cílem jako druhý z českých jezdců a získaných 20 bodů ho posunulo do čela celkové klasifikace, a to o 4 body před Rumlenu. Jen upozorněme, že je možné, že zítřejší závod bude poslední v letošní republikové sezoně.