KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Celkové pořadí MČR na silnici po Rijece

Foto: Petr Štola
Celkové pořadí MČR na silnici po Rijece
26.08.2019
 

Tabulka celkového pořadí čtyř kategorií MMČR na silnici, které se jedou při Alpe Adrii.


Jak se pořadí v závodech na okruhu Grobnik v Rijece projevilo do celkové klasifikace? Za prve si řekněme, že zbývá rozdat ještě 100 bodů, tedy ještě celkem solidní balík do celkového pořadí.
Max Repak zapsal 50 bodů, vedoucí jezdec SSP300 Jiří Nespěšný pouze 26. Slovenský mladík sice aktuálně ztrácí na první místo 14 bodů, ale nezapomeňme, že se na konci sezony bude škrtat jeden nejhorší výsledek, a tedy Nespěšný přijde minimálně o 10 bodů za šesté místo v úvodním závodě. Rázem máme rozdíl mezi prvním a druhým jezdcem pouhé 4 body
Kevin Ranner nedokončil druhý závod šestkových stocků, zatímco Jirka Mrkývka oba závody vyhrál. Na čele celkové klasifikace máme bodovou shodu, ale pro brněnského závodníka hovoří větší počet vítězství. Klidný nemůže být třetí Tomáš Šubrt, na konci sezony přijde o jeden výsledek, a tedy aktuálně by to bylo 10 bodů za sobotní závod z Chorvatska. Rázem máme ve hře o třetí místo obhájce titulu Jaromíra Chlupa (Silvio Fiore také bude škrtat nějaké body).
Na čele litrových stocků může být Michal Prášek prozatím celkem v pohodě. Přestože v nedělním závodě havaroval, tak si udržel solidní náskok 25ti bodů na Tomáše Svitka, který se po nedělním závodě dostal v celkové klasifikaci před v Rijece nestartujícího Marka Szkopka.
Rozhodnutí Ondry Ježka nezávodit s týmem Viktora Nosse v Rijece a „big crash“ Marko Jermana ve druhém závodě, znamenají ve spojení s doublem Karla Haniky solidní bodový náskok brněnského závodníka na čele celkové klasifikace nejsilnější kategorie Superbike, kde má nyní Hanika celkem pohodlný náskok 41 bodů na druhého Jermana a za jistých okolností se již v Mostě může radovat z letošního titulu (pokud vyhraje oba závody).
 


Další články sekce MČR