Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.

Mistrovství ČR v kategorii 125 ccm GP

23.11.2015

OHLÉDNUTÍ ZA SEZONOU MČR 2015 – Autoklub ČR uznal, že v rámci šampionátu Alpe Adria se letos jela také kategorie 125 ccm GP.

Závody kategorie 125 ccm GP v rámci Alpe Adria šampionátu české jezdce netáhnou. To není fantazírování, to je skutečnost. Jediným letošním podnikem, kdy se představilo minimálně pět jezdců této kategorie v jednou závodě, což je podmínka ACČR k přidělení mistrovských bodů, byl víkend na severočeském okruhu v Mostě. Zde prošlo technickou přejímkou celkem sedm jezdců, a to znamenalo, že se budou přidělovat body. V obou závodech zvítězil Michal Savinkov a jistě si i on lehce spočítal, že se velmi pravděpodobně stal Mistrem ČR, neboť byl skoro stoprocentní předpoklad, že se již dále v některém ze závodů neukáže dostatečný počet jezdců. Jenže ouha, několik měsíců nechtěl Autoklub ČR uznat závod za regulérní, a to z důvodu, že ve výsledkové listině nebylo napsáno u jmen českých jezdců, že jedou na motocyklech 125GP, ale na strojích kategorie Moto3, která se jako MČR nejezdí.
Náš server se několikrát dotazoval zástupce ACČR na závodech Alpe Adrie, ale nikdy nedostal na toto téma odpověď, a to jak na přímou otázku, tak i třeba na otázku, co se vlastně po závodě v Mostě vyhlašovalo za kategorii, kdy na pódiu stáli Savinkov, Podlipný a Novotný, kteří přebírali poháry za něco, co se vlastně dle zástupců české silnice ani nejelo (viz fotografie u článku).
Nakonec tedy padlo pozitivní rozhodnutí a výsledky z Mostu byly uznané, a tím i udělené body jezdců za jejich snahu o co nejlepší výsledek. Mistrem ČR se pro rok 2015 stal v kategorii 125 ccm GP Michal Savinkov, který vyhrál oba závody v Mostě. Jemu i všem ostatním jezdcům gratulujeme.