KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Montáže Brož Racing Team na Slovakiaringu

Tisková zpráva Montáže Brož Racing Team
Montáže Brož Racing Team na Slovakiaringu
17.05.2016
 

O uplynulém víkendu se konal první letošní podnik seriálu Alpe Adria Championship na slovenském okruhu Slovakiaring. Montáže Brož racing team se v letošní sezóně zúčastní tohoto šampionátu opět s jezdcem Jiří Brož a motocyklem třídy Moto2 - SUTER MMX2.

 
Tento slovenský okruh je pro nás prokletý, protože v rámci přípravy na sezónu jsme zde byli a pršelo, nyní od pátku opět pršelo…
 
Sobotní kvalifikaci Jirka absolvoval na mokru a šlo nám pouze o to, odjet povinný počet kol a dosáhnout kvalifikačního limitu pro start do závodu. Bylo zbytečné v těchto podmínkách riskovat a snažit se dosáhnout co nejlepší čas, protože dle předpovědi měl být odpolední závod již na suchu. Do závodu se Jirka kvalifikoval na 22. pozici.
 
Předpověď se vyplnila a odpolední závod se jel již na suché trati. Start měl Jirka perfektní a z 22. pozice byl na konci startovní roviny v přední skupině jezdců. Celý závod bojoval a co nejlepší umístění, ale jeho snahu zmařila elektronika… Dvakrát došlo k úplnému vypnutí motoru a Jirka musel vždy vypnout a zapnout vypínač motoru, aby motor naskočil a mohl pokračovat v závodě, čímž přišel o důležité vteřiny a pozice… Cílem Jirka projel na 5. místě v rámci českého hodnocení AlpeAdria.
 
Do nedělního závodu se startovalo podle nových pravidel, tzn. dle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu. Dle tohoto nového klíče Jirka startoval z 6. pozice. Start byl opět perfektní a po startu byl Jirka na 3. místě. V tomto závodě již motorka fungovala bez problémů. V závodě docházelo k mnoha předjížděcím manévrům a Jirka cílem projel opět na 5. místě v rámci českého hodnocení AlpeAdria.
 
Tento závodní víkend byl pro nás nejen úvodním podnikem této sezóny, ale též premiérou pro tým v novém složení a v nových barvách. Tým i jezdec fungovali perfektně a děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu


 


Další články sekce MČR