KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oliver König předvedl dva parádní závody

Foto: Petr Štola
Oliver König předvedl dva parádní závody
24.07.2019
 

Skvělé dva závody s vítězným koncem, předvedl v německém Oscherslebenu svěřenec Miloše Čiháka, Olivek König.


Nenastříkané, šedé kapotáže, startovní číslo podlepené papírem, nebo bílá tabulka vytvořená z izolačky, ale také v pátek a v sobotu kapoty s absencí jediného loga sponzorů, namísto české, italská spojka, místo tlumení Bitubo, pérování Öhlins a stroj vybavený špičkovou, novou elektronikou, která bude od příští sezony povinná pro všechny jezdce Mistrovství světa Supersport300. Poté, co na Olivera Königa nezbyl stroj v jeho týmu, tak právě takovýto stroj Kawasaki Ninja 400 pořídil pražskému mladíkovi jeho mentor Miloš Čihák, který moc dobře ví, že pouhým koukáním na kolegy závodníky se nezrychlí. A protože do přípravy nově pořízeného motocyklu zapojil ikony české mechanické scény, bylo jasné, že výsledek se musí dostavit.

Před startem v Oscherslebenu tento tým absolvoval pouze krátký seznamovací shakedown test na mosteckém okruhu a pak již přišla ostrá práce během čtvrtého závodního víkendu AAIMC. Z něj nakonec Olí König odjel s pocitem dobře odvedené práce, když v obou závodech třístovkových supersportů dokázal zvítězit, a potvrdil tak, že je v současné chvíli českou motocyklovou jedničkou nejslabší čtyřtaktní kategorie.

Oliver König
„Přijeli jsme sem, že to vezmem jako trénink. Miloš Čihák, který mne dlouhodobě podporuje, postavil motorku, abych mohl trénovat. Bylo super, že můžu jezdit. V pátek nám to ale během prvního tréninku moc nefungovalo, takže jsem moc nejezdil. Druhej trénink jsem už jezdil a skončil třetí s docela slušným časem, což jsem bral jako dobrý výsledek na to, že jsem na tomto okruhu poprvé seděl na třístovce. Od sobotní kvalifikace jsem čekal trošku víc, ale bohužel jsem v ní byl prostě pomalej. Start do sobotního závodu se vůbec nepovedl. Když jsem se zezadu dostával dopředu, tak první Rick Dunnik trošku ujel. Ke konci jsem ho stáhnul, ale on v nájezdu do posledního kola spadl. Takže jsem vyhrál. Za mnou byl Max Repák, kterej se mě držel celej závod. Takže to určitě nebyl lehkej závod. V neděli jsem měl o trošku lepší start. Držel jsem se na třetím místě a z něj předjel Maxima a později i Ricka. Kromě prvních dvou kol jsem celej závod odvodil. Bylo to docela náročný, protože jsem neměl moc gripu na zadku. Párkrát jsem z toho málem vystoupil. Do posledního kola jsem si vytvořil menší náskok, ale chytl jsem kolaře a Rick s Maxem mne dojeli. V cíli to nakonec bylo s minimálním rozdílem před Rickem. Ve finále to byl dobrý víkend, za který všem moc děkuji, především pak Milošovi. “

Kompletní výsledky AAIMC z Oscherslebenu naleznete zde....


Další články sekce MČR