Závody u nás i v zahraničí v období od 21. října do 28. října 2019.

Po dobré kvalifikaci dva pády v závodech

02.10.2019

Petr Svoboda při své premiéře v AA Supersport300 předvedl solidní výkon, bohužel v závodech se na něj přilepila smůla.

Debutantem v závodech Alpe Adrie kategorie Supersport300 byl brněnský jezdec Petr Svoboda. Ten v posledních měsících závodil především v domácím šampionátu Supermoto, ale vyzkoušel si například i švýcarský šampionát třístovek. Nyní ho čekala premiéra ve stejné kategorii alpsko-jadranského mistrovství, jež je zároveň i českým mistrákem. Mladý závodník do víkendu vstoupil velmi pozitivním výsledkem, když v prvním pátečním tréninku skončil druhý. Odpoledne za deště sice nejezdil, ale v sobotní kvalifikaci si vyjel pole positin pro start prvního závodu. V něm bohužel doplatil na chybu jednoho ze soupeřů, po které společně s ním skončil na zemi již během prvního kola. Bohužel smůla ho postihla i v nedělním závodě, kdy v očekávaném souboji s Maxem Repákem havaroval. Stroj ještě zdvihl, ale do cíle dojel až na 10. pozici.

Petr Svoboda
„Víkend probíhal super. Vyšla nám kvalifikace, akorát ty dva závody se nepodařily. V sobotu nebyl pád mojí chybou. Dnes se mi ovšem zavřela řidítka a už se s tím nedalo nic dělat. Děkuju týmu Wepol Racing za podporu a zázemí, příště budeme ještě více silnější a budem zase o krok dál s motorkou.“

Kompletní výsledky AAIMC z Mostu naleznete zde....