KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex Márquez zůstává v Moto2

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Marc VDS
Alex Márquez zůstává v Moto2
20.07.2018
 

Španělský závodník Alex Márquez jednal o přestupu do MotoGP, nicméně jednání nedopadla úspěšně a Alex se rozhodl setrvat v kubatuře Moto2.

Ještě v průběhu minulého týdne byl španělský závodník Alex Márquez spojován s přestupem do královské kubatury MotoGP, nicméně dle aktuálních informací se tato varianta realizovat nebude. Alex vyjednával s týmem Avintia Racing, nicméně jednání nedopadla úspěšně.
 
Dle zákulisních informací byl jedním z důvodů, proč se Márquez s týmem Avintia nedohodl, požadavek jeho hlavního sponzora – pivovaru Estrella Galicia, který se chtěl stát hlavním sponzorem týmu, na což Avintia nepřistoupila.
 
Na základě toho se tak Alex rozhodl prodloužit svoji aktuální smlouvu u týmu Marc VDS Racing, jehož barvy bude hájit i v příští sezoně kubatury Moto2.
 
„Chtěl bych poděkovat týmu Marc VDS Racing za důvěru, kterou do mne vložil. A to i před sezonou, kdy nás v kubatuře Moto2 čeká tolik novinek a velkých změn. Je ale zároveň pravdou, že díky těmto změnám budu mít příležitost opět jezdecky vyrůst a také této změny využít a proměnit ji v dobré výsledky, dám do toho vše, abychom společně získali mistrovský titul,“ řekl Alex Márquez

Další články sekce Moto2