KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bartholemy o jednotných motorech Moto2

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Bartholemy o jednotných motorech Moto2
10.01.2015
 

Manažer závodního týmu Marc VDS Racing, pan Michel Bartholemy, souhlasí se zachováním jednotných motorů v Moto2, které mají jisté výhody.

Manažer předního Moto2 týmu a současně také nově příchozí formace Marc VDS Racing do MotoGP, pan Michel Bartholemy, je jedním z velkých zastánců současného formátu pravidel v prostřední kubatuře Mistrovství světa silničních motocyklů.
 
Dle Bartholemyho je cesta jednotných motorů a individuálních podvozků v současné situaci tou nejlepší možnou volbou. Jak samotný Bartholemy řekl, dle jeho názoru by přechod na různé výrobce motorů přinesl razantní zvýšení nákladů na závodění. To by si zároveň podle Bartholemyho mohlo dovolit maximálně 4 až 5 týmů současného startovního pole.
 
„Ano, některé větší týmy by si mohly dovolit spolupracovat s nějakou továrnou a vyvíjet vlastní motocykl, což by určitě udělalo celou kubaturu Moto2 ještě zajímavější. Musíme ale myslet také na týmy, které jsou finančně slabší. Zatím je vše nastavené tak, že máme na startu mnoho motocyklů a můžeme sledovat skvělé závodění. Když se podíváme třeba na Moto3, tak tam máme několik silných týmů, ale pak jsou tam také ty, kterým musí jezdci platit za to, aby vůbec mohli závodit. To ale není dle mého názoru dobrá cesta, protože pak jsou na trati jezdci, kteří jsou zde jen kvůli penězům ale jejich talent neodpovídá úrovni mistrovství světa,“ řekl Michel Bartholemy

Další články sekce Moto2