KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

FIM sebralo Fenatimu licenci

Foto: FIM
FIM sebralo Fenatimu licenci
22.09.2018
 

Ital Romano Fenati se zúčastnil setkání s zástupci FIM v Mies ve Švýcarsku, kde mu byla odebraná závodní licence kvůli incidentu v závodě Moto2 v Misanu.

 
Italský závodník Romano Fenati se v úterý 18. září zúčastnil setkání v sídle FIM v Mies ve Švýcarsku. Důvodem bylo jeho jednání při závodě Moto2 v Misanu, kde jednomu ze soupeřů zmáčkl v plné rychlosti přední brzdu.
 
Během setkání zástupci FIM zdůraznili hluboké znepokojení ohledně bezpečnosti všech jezdců a dalších účastníků závodů motocyklů. Zdůraznili také význam fair play v motocyklovém sportu. Zatímco FIM uznává, že jezdci a zejména ti, kteří dosáhli nejvyšší úrovně v tomto sportu, podstupují mnoho tlaků na závodní dráze i mimo ni, tak připomněli Fenatimu obrovský vliv, který mohou mít sportovci na vysoké úrovni vůči fanouškům a mladým lidem. Zástupci FIM vyzvali Itala, aby si v budoucnu uvědomil svou zodpovědnost za pozitivní příklad.
 
Po rozhovoru s jezdcem a jeho zástupcem se FIM rozhodla odebrat Italovi závodní licenci FIM, a to do konce letošního kalendářního roku. Nová licence FIM pro sezonu 2019 mu může být udělena za podmínek stanovených v řádech FIM.


 


Další články sekce Moto2