KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kalex: Moto2 bude zrychlovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kalex
Kalex: Moto2 bude zrychlovat
22.12.2018
 

Obchodní ředitel Kalexu, který dodává podvozky do Moto2, je přesvědčen o tom, že motocykly budou s motory Triumph na většině tratí rychlejší.


V příští sezoně se v prostřední kubatuře šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů Moto2 mění dodavatel motorů, kdy po Hondě přebírá štafetu britský Triumph se svým tříválcem. Jak nyní v jednom z rozhovorů potvrdil obchodní ředitel Kalexu, asi nejvíce zastoupeného se svými podvozky v této kubatuře, je Triumph novou výzvou.

Zároveň Alex Baumgärtel dodává, že na většině závodních okruhů očekává díky změně dodavatele motorů výrazné zrychlení a dle jeho slov budou padat rychlostní rekordy.

„Na začátku sezony nebudou tak velké rozdíly, ale nemyslím si, že bychom byli pomalejší. Bude hodně záležet na typu okruhu, například v Jerezu nebudou rozdíly tak velké jako v Brně, což je trať náročná na motor. Při testech nás zatím žádné problémy nepotkaly, tento tříválec je hmotností velmi blízko tomu, co jsme používali doposud od Hondy. Asi největší rozdíly byly u pevnosti a uchycení motoru v rámu, což samozřejmě má vliv i na celé těžiště motocyklu. To, zda jsme našli správné řešení, uvidíme v následujících testech,“ řekl Alex Baumgärtel.


Další články sekce Moto2