KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lüthi: Stále myslím na MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Lüthi
Lüthi: Stále myslím na MotoGP
14.01.2016
 

Švýcarský závodník Thomas Lüthi přiznal, že stále nevzdává své naděje na přestup do královské kubatury MotoGP.

Švýcarský závodník Thomas Lüthi pojede v letošním roce svoji již čtrnáctou kompletní sezonu v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Ačkoliv Thomas již několik let působí v kubatuře Moto2, naděje na přestup do královské kubatury MotoGP jej stále neopouštějí.
 
Zároveň v nedávném rozhovoru Lüthi přiznal, že si je vědom skutečnosti, že jej možná v letošním roce čeká poslední šance, kdy bude moci bojovat o mistrovský titul v prostřední kubatuře šampionátu Mistrovství světa.
 
„Nevím, jestli to bude letos moje poslední šance, ale rozhodně bych chtěl na titul útočit. Stále totiž myslím na přestup do královské kubatury MotoGP a titul v kubatuře Moto2 je ideální vstupenkou do královské kubatury. Bohužel mi letos bude třicet let a i v královské kubatuře věk závodníků stále klesá, jen Valentino se tam drží i v 36 letech. Zatím jsem tam ale bohužel žádnou šanci nedostal. Pokud taková možnost ale nepřijde, dokáži si představit i budoucnost, že budu klidně ještě pět let závodit v Moto2. Pokud budu mít odpovídající materiál, nemám s tím žádný problém,“ řekl Thomas Lüthi.

Další články sekce Moto2