KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pierer: Návrat do Moto2 určitě ne

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Pierer: Návrat do Moto2 určitě ne
07.12.2019
 

Ředitel rakouské továrny KTM se jasně vyjádřil k tématu návratu KTM do Moto2, který v následujících letech určitě nenastane.


Pro příští sezonu se rakouská KTM po několika letech stahuje z prostřední kubatury šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů – Moto2. Jak již dříve prozradilo vedení továrny z Mattighoffenu, hlavním důvodem byla potřeba koncentrovat všechny zdroje na MotoGP a Moto3.

Nyní na tohle téma opět hovořil samotný ředitel továrny, pan Stefan Pierer, který potvrdil, že ani v nejbližších letech KTM rozhodně návrat do Moto2 neplánuje.

„Nejdříve musíme vyhrát v MotoGP, to je nyní náš největší úkol. Pak je zde samozřejmě i kubatura Moto3, kde musíme také posílit. Proto jsme se rozhodli všechny naše techniky koncentrovat na tento projekt. Rozhodně mohu potvrdit, že návrat do Moto2 pro nás nyní určitě není reálným tématem. Nemáme dostatek techniků pro všechny tři kubatury a ještě k tomu nám navyšují počet závodů, což si každý určitě dokáže představit, co pro personál týmu znamená,“ řekl Stefan Pierer.


Další články sekce Moto2