KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Triumph posune Moto2 dál

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Triumph
Poncharal: Triumph posune Moto2 dál
27.07.2017
 

Majitel týmu Monster Yamaha Tech 3 je přesvědčen o tom, že příchod Triumphu do Moto2 posune tuto kategorii na vyšší úroveň.

Jak je dobře známo, do prostřední kubatury Moto2 šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů vstoupí nový dodavatel motorů, kterým bude britský Triumph. Britská továrna nahradí od roku 2019 současného dodavatele – Hondu a rovněž bude změněn technický koncept. Triumph do šampionátu přinese tříválcové motory o objemu 675 cm3.
 
Tuto změnu chválí majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3, pan Hervé Poncharal, jenž má rovněž svůj tým i v kubatuře Moto2. Dle slov Poncharala se jedná o krok kupředu a díky této změně bude Moto2 mnohem blíže královské kubatuře MotoGP.
 
„To, že Triumph vstupuje do Moto2, je skvělá zpráva. Nejen proto, že se tento šampionát pojí s další známou značkou, ale především díky novým motorům, které budou mít tříválcový koncept. Díky silnějším motorům bude Moto2 blíže MotoGP a zároveň budou moci používat elektroniku Magneti-Marelli. Dle mého názoru se jedná o velký krok kupředu a zároveň se i časy v Moto2 mnohem více přiblíží královské kubatuře. Samozřejmě to bude i velká výzva pro dodavatele pneumatik Dunlop, aby se s touto změnou vyrovnal,“ řekl Hervé Poncharal

Další články sekce Moto2