KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Přestoupí Giugliano do Moto2?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Přestoupí Giugliano do Moto2?
12.08.2016
 

Italský závodník Davide Giugliano potvrdil, že vedle nabídek do WSBK má na stole i možnost přestupu do kubatury Moto2.

Italský závodník Davide Giugliano nemá stále jasno ohledně svého působiště v sezoně 2017. Již několik týdnů je jasné, že u továrního týmu Ducati v šampionátu Mistrovství světa Superbiků na něj pro sezonu 2017 místo nezbude. Bohužel ale již i řada dalších předních týmů WSBK má své pozice pro příští rok obsazené a Giugliano není ve vůbec snadné situaci.
 
Jak samotný závodník prozradil, již se nesoustředí pouze na šampionát Mistrovství světa Superbiků, ale snaží se hledat i jiné alternativy. Jednou z nich je například i přestup do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, kde jedná o angažmá v kubatuře Moto2.
 
„Rozhodně se nebojím nových výzev. Snažím se nyní vyhodnotit všechny alternativy a poté se rozhodnu. Raději bych zůstal v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, ale pokud se to nepodaří, rozhodně se nebojím ani přestupu do jiného šampionátu. Mám na stole pár nabídek z kubatury Moto2. Byla by to určitě nová výzva, čekala by mne řada nových tratí a na šestistovce jsem závodil naposledy před deseti lety. Prioritu mají ale samozřejmě jednání v šampionátu Mistrovství světa Superbiků,“ řekl Davide Giugliano.

Další články sekce Moto2