KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: V Jerezu bude těžké Alvara porazit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: V Jerezu bude těžké Alvara porazit
02.06.2019
 

Jonathan Rea před blížícími se závody v Jerezu připustil, že ve Španělsku bude opět velmi těžké porazit Alvara Bautistu.


Při posledním závodním víkendu v italské Imole byl španělský závodník Alvaro Bautista v letošní sezoně vůbec poprvé poražen, když se z vítězství radoval úřadující mistr světa Jonathan Rea. Pro nadcházející závody v Jerezu ale zůstává Rea pesimistický.

Dle slov britského jezdce byla Imola speciálním případem, protože se jednalo o pro Bautistu zcela neznámou trať a díky tomu nedokázal naplno využít potenciálu své Ducati. Jerez je ale dle slov Rey pro Bautistu dobře známým okruhem, kde také velmi často testuje. I proto má Rea obavy, že Alvarovi nebude schopen konkurovat.

„Samozřejmě se v Jerezu opět pokusíme jet ve předu a zabojovat o vítězství. Je ale pravdou, že v Imole byla spousta nestandardních věcí. Bautista tu trať neznal, neměl tam žádné zkušenosti, a také proto se nám otevřela příležitost zvítězit. Jerez ale Alvaro zná velmi dobře, v zimě tam testuje. Vycházím z toho, že Jerez bude opět patřit Bautistovi a my musíme vyzkoušet vše, abychom jej dokázali porazit,“ řekl Jonathan Rea.

 


Další články sekce Moto2