KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vierge pojede u Petronasu

Text: jnyk, Zdroj: TZ Petronas
Vierge pojede u Petronasu
05.09.2019
 

Belgický závodník Xavi Vierge podepsal smlouvu u týmu Petronas Sprinta Racing, jehož barvy bude v kubatuře Moto2 hájit v sezoně 2020.


V letošní sezoně hájí belgický závodník Xavi Vierge barvy týmu Marc VDS Racing v kubatuře Moto2. Pro sezonu 2020 opět zůstává v prostřední kubatuře šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, přestupuje ovšem k týmu Petronas.

Xavi Vierge: „Mám velkou radost a nemohu se dočkat, až tento nový projekt začne. Petronas Sprinta Racing je skvělý tým a již nyní bojují o vítězství v Moto3 a MotoGP, takže doufám, že já tento seznam doplním v Moto2. Potenciál je zde obrovský, znám celý tým a věřím, že spolu můžeme vítězit. Chtěl bych poděkovat všem za tuto skvělou šanci. Prvním cílem bude podávat dobré výkony v zimních testech a poté v Kataru bojovat o top pozice." 

Johann Stigefelt: „Xaviho přivádíme do týmu, protože víme, že je to rychlý jezdec a věřím, že nám pomůže získávat dobré výsledky v Moto2. Xavi má spoustu zkušeností a věřím, že do našeho týmu zapadne. Je to jezdec, který nám může pomoci vyrůst společně v této kategorii, kde budeme mít příští rok dvě motorky. Letos to pro nás byla náročná sezona v Moto2, ale od roku 2020 máme velká očekávání.“


Další články sekce Moto2