Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.

300 vítězství Hondy v MotoGP

20.05.2019

Marc Marquez dosáhl v nedělní Grand Prix Francie třísté vítězství v královské kategorii MotoGP pro továrnu Honda.

Továrna Honda se stala historicky prvním výrobcem motocyklů, který v závodech královské kategorii MotoGP vyhrál 300 závodů. Stalo se tak poté, co Marc Marquez vyhrál v nedělní Grand Prix Francie závod MotoGP.

Vše začalo v roce 1966, kdy Jim Redman vyhrál závod kategorie 500cc na okruhu Hockenheim, a to s motocyklem Honda RC181. Po dlouhých letech vrátil Hondu zpět na nejvyšší stupeň pódia Američan Freddie Spencer, který slavil úspěch v osmdesátých letech minulého století se strojem Honda NS500. Následoval slavný stroj Honda NSR500, který pomohl k pódiu velikánům, jako jsou Mick Doohan, Wayne Gardner, Alex Criville, či Eddie Lawson. V roce 2002 přišla doba čtyřtaktních strojů, a hned první závod znamenal pro Hondu vítězství. Od té doby získal japonský výrobce dalších 144 vítězství, na kterých se podílely stroje RC211V, RC212V a RC213V.

Počet vyhraných závodů v královské kategorii MotoGP (500cc)