KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. prosince 2019 do 5. ledna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Abraham pokračuje v MotoGP i v roce 2019

Text: ČTK, foto: Reale Avintia Racing
Abraham pokračuje v MotoGP i v roce 2019
06.09.2018
 

Na stejný den, kdy bylo představeno angažmá jezdců Autoklubu ČR Jakuba Kornfeila a Filipa Salače, si naplánoval představení své budoucnosti i Karel Abraham, který v roce 2019 pojede za tým Reale Avintia Racing.

 
Motocyklový jezdec Karel Abraham bude i nadále závodit v mistrovství světa ve třídě MotoGP. Osmadvacetiletý pilot podepsal dvouletou smlouvu se španělským týmem Reale Avintia Racing. V příští sezóně bude v šampionátu startovat s motocyklem Ducati GP18.
 
"Jsem velmi rád, že budu v MotoGP pokračovat i v příští sezóně, a chtěl bych za tuto příležitost týmu Reale Avintia Racing poděkovat," uvedl Abraham v tiskové zprávě.
 
O spojení brněnského rodáka s týmem Avintia se mluvilo již několik týdnů. Smlouvu obě strany podepsaly poslední srpnový víkend v britském Silverstonu. "Pro mě bylo zásadní doladit podmínky tak, abychom měli jistotu konkurenceschopné motorky. To se podařilo i díky velmi vstřícnému přístupu Luigiho Dall'Igni a Paola Ciabattiho z Ducati," řekl Abraham.
 
Zkušený jezdec, který startuje v MS s jednoletou přestávkou od roku 2005, nechtěl, aby se opakovala situace z letošního roku, kdy sedlá nekonkurenceschopný motocykl. "Důležité je, že půjde o Ducati GP18 s nejnovější specifikací, která za sebou bude mít celosezónní vývoj. Díky tomu věřím, že budeme schopni zajíždět dobré výsledky, a těším se na novou výzvu," dodal Abraham.
 
V letošním roce osmadvacetiletý závodník v MotoGP získal jen čtyři body a mezi patnáctku nejlepších se dostal jen dvakrát. Maximem je 13. místo z Velké ceny Katalánska v Barceloně. V nejvyšší kategorii startuje již sedmou sezónu a nejlépe byl hned několikrát sedmý, naposledy vloni v Assenu. Před osmi lety ale vyhrál závod třídy Moto2 ve Valencii. V MS Abrahám doposud odjel 188 závodů.
 
"Karel na sobě velmi tvrdě pracuje. Zvítězil ve třídě Moto2 a má za sebou hodně zkušeností jak v MotoGP, tak na strojích Ducati. Myslím, že s lepším materiálem a prací celého týmu může v příští sezoně ukázat svůj pravý potenciál," uvedl manažer týmu Raúl Romero. Nyní Abrahám závodí na ducati druhým rokem v týmu Aspar, stroj této italské značky měl k dispozici i v letech 2011 a 2012.


 


Další články sekce MotoGP