Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.

Abraham v Austrálii jedenáctý

28.10.2018

Karel Abraham využil Ducati GP17 k 11. pozici, pomohly mu ale také čtyři pády rychlejších soupeřů.

Náš Karel Abraham z 13. pozice po startu do závodu MotoGP v rámci Grand Prix Austrálie klesl v pořadí až na nebodované, 17. místo. Pády rychlejších Marqueze, Zarca, Pola Espargara a Syahrina, jej vrátili do hry o body. Český jezdec nakonec udržel 11. pozici před mocně finišující trojicí Petrucci, Nakagami a Redding a získal tak 5 světových bodů. Jeho týmovým kolegou pro tento víkend byl domácí Mike Jones, který především sbíral zkušenosti. Cílem dlouhého závodu na 27 kol projel na posledním, 18. místě.

Karel Abraham
„Musíme být s tímto závodem spokojeni, na jednom okruhu jsme zdvojnásobili získané body v této sezoně. Jsem rád, že jsem měl možnost jezdit na Ducati GP17, viděl jsem, jak velký je potenciál motocyklu. Musíte také uvážit, že pro každého jezdce nebo hlavního mechanika, je těžké najít perfektní nastavení nové motorky jen za jeden víkend. V každém případě jsme udělali dobrou práci. Bylo vidět, že na začátku závodu jsem se cítil opravdu dobře. Poté se motocykl začal klouzávat, tak jsem změnil mapu a na pár kol jsem si pomohl, ale pak to začalo znovu. Nechtěl jsem použít poslední dvě mapy, protože jsou pro nouzové použití a stále jsme měli před sebou spoustu okruhů. Jezdci za mnou se dotahovali. Chtěl jsem tlačit ještě víc, ale už jsem to nedokázal dostat z motocyklu. Nakonec se mi se štěstím podařilo zůstat před nimi.“

Mike Jones
„Dnes jsem do toho chtěl dát jenom to nejlepší a dokončit závod a nakonec jsme dosáhli našeho cíle. Jsem velmi šťastný a vděčný týmu Ángel Nieto za příležitost závodit v MotoGP před australskými fanoušky. Byla to neuvěřitelná zkušenost, síla motocyklu je bláznivá a brzdný výkon je neskutečný. Byl to fyzicky náročný víkend, protože je to jiný motocykl než všechny ty, co jsem na nich jezdil v minulosti.“