KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Abraham vyrovnal svůj nejlepší výsledek

Foto: Pull&Bear Aspar Team
Abraham vyrovnal svůj nejlepší výsledek
26.06.2017
 

Karel Abraham dojel v Assenu na sedmé pozici a vyrovnal si tak svůj nejlepší výsledek v MotoGP.

 
Brněnský závodník Karel Abraham v Assenu předvedl vynikající závod se sedmou pozicí na jeho konci. Tím si český jezdec vyrovnal svůj nejlepšímu výsledku ve třídě MotoGP. Druhý jezdec Pull & Bear Aspar Teamu, Španěl Álvaro Bautista, jezdil na šestém místě, když dvanáct kol před koncem závodu havaroval a do cíle tak nedojel.
 
Karel Abraham
„Tímto závodem jsem vyrovnal můj nejlepší výsledek v MotoGP. Podmínky byly dnes nepříznivé, ale byl jsem přesvědčen, že závod bude suchý. Deset nebo dvanáct kol před cílem začalo drobně pršet. Pokračoval jsem v tlačení a myslím, že více než ostatní jezdci a nezajel jsem k výměně motorky, jako ostatní. Neviděl jsem, jestli je trať mokrá nebo ne, takže jsem tlačil a doufal, že to bude v pořádku. Mohl jsem trochu více zatlačit, ale možná by to nebylo rozumné. Na závěr posledního kola jsem byl devátý, naštěstí Iannone hodně zpomalil, stejně jako Baz, který jel za ním. Bylo jasné, že bychom mohli jezdit lépe, než jak jsme ukázali včera v kvalifikaci. Po startu z osmnáctého místa jsme to předvedli v závodě.“
 
Álvaro Bautista
„V několika prvních kolech jsem se snažil být opatrnější a nepodstupovat mnoho rizik, pak jsme měli pěkný boj s několika jezdci. Skupina se trochu roztáhla. Jel jsem vlastním tempem a najednou jsem v páté zatáčce ztratil předek. Neznám žádný důvod, proč jsem havaroval. Cítím se špatně, protože děláme věci správně, ale postrádáme to málo, co nám pomůže dokončit závod a být tam nahoře, k čemu máme potenciál. Fyzicky jsem v pořádku, moje morálka je trochu zraněná, ale blíží se další závod a jsem si jistý, že v Německu se zotavíme a znovu získáme dobrý pocit."


 


Další články sekce MotoGP