Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Abraham z Kataru veze bod

19.03.2018

Karel Abraham v prvním závodě MotoGP 2018 získal bod, když cílem projel na 15. pozici.

Český jezdec Karel Abraham startoval do dnešního závodu z 19. pozice, ale po startu se o jedno místo propadl. Nicméně ve druhém kole dokázal předjet Pola Espargara a Thomase Lüthiho, což přineslo posun na 18. pozici. Nicméně záhy ho předjeli Španělé Tito Rabat a Alvaro Bautista, což znamenalo, že se náš jezdec opět propadl na konec dvacítky. V polovině závodu se mu podařilo předjet Bradley Smitha a díky pádům Jorge Lorenza a Alexe Rinse, postoupil na 17. pozici. Když odstoupil Pol Espargaro, posunul se český jezdec na 16. pozici a zdálo se, že z Kataru odjede bez bodů, nicméně v posledním kole se do problému dostal v té době jedenáctý Aleix Espargaro, což znamenalo, že Karel Abraham postoupil na 15. pozici a v cíli závodu si připsal jeden bod. Druhý z jezdců Angel Nieto Teamu, španělský závodník Alvaro Bautista, dokončil závod na 13. místě a získal tři body.

Karel Abraham
„Na jednu stranu jsem velmi šťastný, že jsem získal bod, ale také jsem naštvaný, že jsme nedosáhli některých věcí, kterých bychom mohli v tomto závodě dosáhnout. Start byl dobrý, mnoho jezdců jelo zeširoka. Já jsem mohl najet dovnitř a získat několik míst. Bohužel pak se přede mnou Syahrin zavlnil. Myslím, že se dotkl dalšího jezdce, a když jsem se mu vyhnul, tak mne několik jezdců předjelo. Dnes jsme neměli stejnou přilnavost. Ve druhém kole, když jsem vyjížděl z 5. zatáčky, jsem přidal plyn a dostal highsided, při kterém mne další tři nebo čtyři jezdci předjeli. Byla to škoda, protože kdybych neměl tyhle momenty, myslím, že jsem mohl v úvodní části závodu získat hodně času. Pak jsem se snažil zůstat na limitu. Neměl jsem na motocyklu tak dobrý pocit jako včera, motorka trochu vibrovala, takže jsem musel být opatrný při přidávání plynu. Nejsem s tím stoprocentně spokojen. S lepším začátkem myslím, že bylo možné bojovat o nejlepší desítku, ale v každém případě si myslím, že to byl dobrý závod.“

Álvaro Bautista
„Máme tři body, což nebylo to, co jsme chtěli, ale startovali jsme z 21. pozice a bojovali tak tvrdě, jak to motocykl dovolil. Doufám, že se nám podaří zlepšovat nastavení motocyklu. Chtěl jsem do tohoto závodu dát všechno a můžeme vidět, že jsem skončil 19 sekund za vítězem poté, co jsem ztratil 6 nebo 7 sekund v prvním kole. Není to opravdu velký rozdíl, i když je to v MotoGP. Snažil jsem se zahřát pneumatiky, a proto jsem ztratil čas, ale když jsem je měl dostatečně teplé, tak jsem našel dobré tempo a předjel několik jezdců. Byl to obtížný víkend, stejně jako v před sezonou, když jsme tvrdě pracovali a nezískali výsledek, který jsme chtěli.“