KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aegerter testoval Kawasaki MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Facebook
Aegerter testoval Kawasaki MotoGP
30.01.2015
 

Švýcarský závodník Dominique Aegerter absolvoval na okruhu Jerez de la Frontera první test motocyklu Kawasaki určeného pro závodění v MotoGP.

V první polovině ledna oznámil švýcarský závodník Dominique Aegerter informaci, že jej na konci ledna čeká první test nově připravovaného projektu Kawasaki v MotoGP. Tento test proběhl v tomto týdnu na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera, ovšem hned několik věcí bylo jinak, než se původně očekávalo.
 
I přestože tento projekt připravuje samotná továrna Kawasaki, zatím se o něj stará pouze okrajově. Hlavním aktérem celého projektu je francouzská společnost Akira, která již v minulosti připravovala motocykly Kawasaki CRT pro privátní tým Avintia Racing. Na tomto motocyklu se tak dále pracovalo a právě Aegerter byl jezdcem, který tento pokrok měl v Jerezu otestovat.
 
„Jednalo se o motocykl od týmu Avintia, na kterém společnost Akira dále pracovala a pokračovala v jeho vývoji. Tato firma je také jasným šéfem celého tohoto projektu, samotná továrna Kawasaki stojí spíše v pozadí. Pro mne to ale nebylo žádné překvapení, věděl jsem, že továrna zatím není v tomto projektu oficiálně zastoupena. Bohužel jsem musel jezdit na pneumatikách předepsaných pro španělský národní šampionát, takže motorka neměla grip, který je potřebný pro motocykl MotoGP. To je také důvod, proč ani časy nebyly zrovna ideální,“ řekl Aegerter pro Motorsport Magazin.

Další články sekce MotoGP