KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Albesiano: Iannone si stále zvyká

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Albesiano: Iannone si stále zvyká
07.04.2019
 

Technický ředitel Aprilie přiznal, že Andrea Iannone potřebuje více čas na to, aby se adaptoval na motocykl Aprilia a dotáhl výsledky jeho týmového kolegy.


U továrního týmu Aprilie panují po úvodních dvou Grand Prix sezony 2019 rozporuplné pocity. Zatímco španělský závodník Aleix Espargaró dokázal pravidelně bojovat o umístění v první desítce, jeho týmový kolega Andrea Iannone se na italském motocyklu zatím spíše trápí.

Nyní výkony obou jezdců komentoval technický ředitel Aprilie – pan Romano Albesiano. Dle jeho slov potřebuje Iannone ještě čas, aby se adaptoval na pro něj novou techniku a také upravil svůj jezdecký styl.

„Co se týče výkonů Aleixe, jsem opravdu velmi spokojený. Co se týče Andrey, tam budeme ještě potřebovat čas, abychom se lépe poznali. Například v Argentině byl již v pátek rychlý, ale pak jsme se v sobotu vydali špatným směrem a byla to katastrofa. Oproti roku 2018 je naše motorka lepší ve všech oblastech – motoru, podvozku, elektronice i aerodynamice. Ten největší pokrok ale zaznamenal motor,“ řekl Romano Albesiano.


Další články sekce MotoGP