KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Albesiano: Letošní sezona byla zklamání

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Albesiano: Letošní sezona byla zklamání
06.12.2018
 

Závodní ředitel Aprilie přiznává, že výsledky v letošní sezoně byly v podání jeho týmu jedním velkým zklamáním, od sezony 2019 má ale vysoká očekávání.


Závodní ředitel italské továrny Aprilia, pan Romano Albesiano, otevřeně přiznává, že výsledky továrního týmu v letošní sezoně královské kubatury MotoGP zůstaly hluboko za jeho očekáváními. Zároveň ale Romano věří, že v příští sezoně se podaří tyto neuspokojivé výsledky výrazně zlepšit. 

Do příští sezony nastupuje tovární formace Aprilie s jezdeckou dvojicí Andrea Iannone a Aleix Espargaró, zároveň byl do role oficiálního testovacího jezdce angažován Bradley Smith. Od všech těchto kroků si Romano slibuje pravidelný boj o první desítku.

„Na konci roku 2017 jsme konstantně bojovali o Top 10 někdy i Top 5, proto jsme měli také od letošní sezony vysoká očekávání, která jsme bohužel nenaplnili. Bohužel vývoj nové motorky neprobíhal dle našich představ a až někdy po třetím závodě sezony jsme konečně našli opět správný směr. Je to velká škoda, protože co se týče vývoje motoru a elektroniky, udělali jsme letos obrovský pokrok. Myslím si, že máme velmi dobrý základ pro sezonu 2019. Budeme mít dva talentované piloty a testovací tým bude díky Bradleymu silnější, i proto očekávám od příští sezony mnohem více,“ řekl Romano Albesiano.


Další články sekce MotoGP