KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Albesiano: Máme ideální jezdeckou kombinaci

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Aprilia
Albesiano: Máme ideální jezdeckou kombinaci
12.12.2014
 

Závodní ředitel Aprilie je plně spokojen s jezdeckým obsazení týmu, se kterým se továrna v příští sezoně vrací do královské kubatury MotoGP.

Závodní ředitel italské továrny Aprilia, pan Romano Albesiano, je přesvědčen o tom, že jeho tým bude mít ve své premiérové sezoně v královské kubatuře MotoGP velkou výhodu díky dvěma zkušeným jezdcům. Těmi bude dvojice Marco Melandri a Alvaro Bautista.
 
Na nový litrový speciál z dílny Aprilie, která se tak po mnoha letech vrací do královské kubatury, osedlají dva jezdci, jenž mají ve společném součtu více než 400 startů v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Zároveň Albesiano potvrdil, že příští rok bude pro továrnu především vývojový a do sezony 2016 vstoupí se zcela novým projektem.
 
„Pro nás je velmi důležité, že příští sezonu absolvujeme se dvěma zkušenými jezdci. Chtěli jsme mít v týmu minimálně jednoho závodníka, který má nedávné zkušenosti s jedním z top motocyklů ve startovním poli MotoGP. Tuto podmínku splňuje Alvaro, který ještě letos závodil na Hondě. Marco má oproti tomu bohaté zkušenosti a schopnosti vyvíjet motorku. Dobře se známe z naší spolupráce v superbikovém šampionátu. Máme ideální kombinaci dvou jezdců, kteří budou vyvíjet naši motorku, abychom v roce 2016 mohli představit zcela nový projekt,“ řekl Romano Albesiano pro MCN. 

Další články sekce MotoGP