KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Albesiano: Pro 2020 bude revoluce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Albesiano: Pro 2020 bude revoluce
25.07.2019
 

Technický ředitel Aprilie prozradil, že pro rok 2020 připravuje zcela novou motorku, nikoliv pouze evoluci letošního stroje.


Továrnímu týmu Aprilie se v letošní sezoně královské kubatury MotoGP nedaří získávat výsledky, které si představovali. Toho si je vědom i technický ředitel pan Romano Albesiano, který již prozradil, jaké má plány továrna na příští sezonu.

Dle slov Albesiana již Aprilia nechystá pro rok 2020 pouze evoluci letošního motocyklu, ale bude se jednat o od základu novou motorku. Zároveň Romano prozradil, na jaké hlavní oblasti se při konstrukci nové motorky soustředí.

„Pro rok 2020 připravujeme spíše revoluci než evoluci letošní motorky. Proto nám také bude trvat déle, než budeme mít motorku pro příští rok připravenou k prvním testům. Máme v plánu opravdu zásadní změny, takže ani sám nevím přesný termín, kdy budeme připraveni. Od základu jsme si ujasnili, co je pro nás nutné, abychom byli konkurenceschopní. Proto jsme se koncentrovali na více výkonu nebo lepší rozložení váhy. Důležité je, že máme nyní nápady, na kterých dále pracujeme a máme jasný směr,“ řekl Romano Albesiano.


Další články sekce MotoGP