KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Albesiano: Udělali jsme velký pokrok

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Albesiano: Udělali jsme velký pokrok
27.01.2017
 

Závodní ředitel továrny Aprilia prohlásil, že na nové motorce přes zimu udělali velký pokrok a první test bude velmi důležitý.

Již na začátku příštího týdne odstartuje letošní první oficiální test královské kubatury MotoGP, kterému budou přítomni i jezdci továrního týmu Aprilie ve složení Aleix Espargaró a Sam Lowes. Dle slov závodního ředitele továrny Aprilia, pana Romana Albesiana, bude tento test obzvláště důležitý.
 
Aprilia odstartovala vývoj zcela nového motocyklu, kdy jeho první verze bude k dispozici právě pro první testy v malajském Sepangu. Oba jezdci týmu tak budou mít vůbec první možnost seznámení s novou technikou.
 
„V průběhu zimní pauzy jsme udělali velký pokrok ve vývoji motocyklu, nešlo jen o to, že bychom pracovali na přizpůsobení motorky novým jezdcům. Zároveň jsme se soustředili na přizpůsobení motorky novým pravidlům. Pokročili jsme rovněž ve vývoji motoru a zredukovali jsme váhu některých dílů. Nyní bude důležité, co nejvíce využít čas na trati v Sepangu. Poté musíme co nejrychleji zapracovat poznatky z tohoto testu, abychom byli připravení na další testy,“ řekl Romano Albesiano.

Další články sekce MotoGP