KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex Márquez: Bratr v týmu je výhoda

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Alex Márquez: Bratr v týmu je výhoda
03.01.2020
 

Alex Márquez hovořil o nadcházející sezoně a také výhodách, které získá tím, že pojede v týmu po boku svého zkušenějšího bratra.


S ohledem na platné smlouvy do konce roku 2019 mohl španělský závodník a úřadující mistr světa kubatury Moto2, Alex Márquez, promluvit o svém angažmá u továrního týmu Repsol Honda až na začátku roku 2020.

Jak nyní Alex již oblečen do oficiálních barev Respol Honda přiznal, čeká jej velká výzva a zároveň náročná sezona, sám je ale přesvědčen o tom, že skutečnost, kdy pojede po boku svého staršího bratra, mu pomůže s adaptací na novou techniku i styl práce.

„Je přede mnou speciální rok, ale musím k této situaci přistupovat normálně. Víme, že jsme bratři, ale v týmu musíme zůstat plně profesionální. Oba jsme odlišní jezdci, každý máme svůj tým a musíme pracovat tak, jak nám to vyhovuje. Samozřejmě je ale výhoda, že mám v týmu šestinásobného mistra světa a mohu se dívat na jeho data, díky tomu bude snadnější porozumět, jak na Hondě jet. Budu se snažit od něj i ostatních jezdců Hondy získat maximum informací a co nejvíce se toho naučit,“ řekl Alex Márquez.


Další články sekce MotoGP