KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Andrea Iannone provizorně suspendován

Foto: Aprilia
Andrea Iannone provizorně suspendován
17.12.2019
 

Mezinárodní motocyklová federace FIM informovala italského závodníka, že mu byla dočasně zastavená činnost.


Mezinárodní motocyklová federace FIM informoval italského jezdce Grand Prix Andreu Iannoneho, že mu byla dočasně pozastavena činnost, a to podle článku 7.9.1 antidopingového kodexu (CAD) z roku 2019. Rozhodnutí o dočasném pozastavení činnosti Andrea Iannoneho bylo učiněno po obdržení zprávy od akreditované německé laboratoře WADA kliniky Bavaria Kreischa, nacházející se nedaleko Drážďan, která zjistila ve vzorku moči odebraném Iannonemu při testu provedeném během závodu Mistrovství světa MotoGP, který se konal 3. listopadu 2019 v Sepangu v Malajsii, požití nespecifikované látky podle oddílu 1.1.a) exogenní anabolické androgenní steroidy (AAS) ze seznamu zakázaných látek roku 2019.

Andrea Iannone má právo požádat o analýzu svého vzorku B a zúčastnit se jeho analýzy.

Andrea Iannonemu je prozatímně pozastavena činnost s účinností od 17. prosince 2019. Je mu proto zakázáno účastnit se jakéhokoliv motocyklového závodu nebo činnosti až do dalšího oznámení. Podle článku 7.9.3.2 CAD může Iannone požádat o zrušení dočasného pozastavení.

Podle Světového antidopingového kódu a FIM Antidopingového kódu, není FIM v tuto chvíli schopna poskytnout žádné další informace.

A co na celou záležitost samotný Andrea Iannone? Ten vše na svém twitteru krátce okomentoval: „Chci ujistit své fanoušky a Aprilia Racing… že… mám důvěru v pozitivní závěr této aféry.“
 


Další články sekce MotoGP