KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia: Byli jsme proti zákazu křidélek

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Aprilia: Byli jsme proti zákazu křidélek
07.08.2016
 

Ředitel závodního oddělení italské továrny Aprilia prohlásil, že dle jeho názor měly zůstat křidélka v MotoGP zachována.

Jak jsme vás již dříve informovali, od příští sezony bude používání aerodynamických křidélek  na závodních motocyklech zakázáno i v královské kubatuře MotoGP. Nejdříve se k tomuto rozhodnutí velmi negativně postavila italská Ducati, která s tímto řešením do MotoGP přišla jako první.

Nyní se v jednom z rozhovorů vyjádřil kriticky na adresu tohoto rozhodnutí i závodní ředitel italské továrny Aprilia – pan Romano Albesiano. Dle jeho slov není ideální cestou úplný zákaz tohoto prvku, ale mělo by se spíše hovořit o pravidlech, která by definovala možnosti použití a rozměry těchto křidélek.
 
„My osobně s tímto zákazem rozhodně nesouhlasíme. Hlasovali jsme proti tomuto zákazu. Snažili jsme se najít kompromis mezi názorem Ducati, která chtěla křidélka zachovat a japonskými továrnami, které je chtěli zcela zakázat. Myslím si, že kdyby se nastavila nějaká omezení rozměrů a umístění v pravidlech, byla by tato křidélka pro náš sport přínosem. Již nyní jasně víme, že pomáhala motocyklům získat lepší stabilitu, stejně tak jako omezovat zvedání předního kola. Já osobně jsem vždy zastával názor, že závody mají pomáhat zlepšovat sériové motorky. Je velká škoda, že tento prvek již nebudeme moci používat,“ řekl Romano Albesiano.

Další články sekce MotoGP