KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia odstartuje testy s motorkou 2015

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Aprilia odstartuje testy s motorkou 2015
23.01.2016
 

Aprilia nestihne k prvnímu testu v Malajsii připravit motocykl specifikace 2016 a Bradl s Bautistou tak budou muset zahájit letošní práci s loňskou motorkou.

Aprilia oznámila, že se továrně nepodaří do prvního letošního testu v malajském Sepangu připravit speciál MotoGP pro letošní sezonu a tudíž budou muset jezdci továrního týmu nastoupit ještě s loňským motocyklem.
 
Dle slov ředitele závodního oddělení Aprilie se kvůli této skutečnosti budou Stefan Bradl a Alvaro Bautista na začátku února soustředit především na elektroniku a nastavení podvozku ve spolupráci s pneumatikami Michelin. Pro následující test by poté již měl být motocykl specifikace 2016 připraven.
 
„Náš plán je takový, že u prvního testu v Sepangu se budeme soustředit především na nastavení elektroniky a novou přední pneumatiku od Michelinu. Poté bychom v polovině února měli absolvovat privátní test, kde bychom již měli k dispozici motocykly specifikace 2016. Následně nás bude čekat další oficiální IRTA test, který se bude konat v Kataru, zde samozřejmě také pojedeme s novou motorkou,“ řekl Romano Albesiano.

Další články sekce MotoGP