Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.

Aprilia poprvé závodila s novým motocyklem

22.03.2016

Tovární Aprilia Racing Team Gresini má za sebou závodní víkend s novým motocyklem, výsledkem je jeden pád, ale jeden jezdec na bodech.

Aprilia Racing Team Gresini se v Kataru představil se zcela novým motocyklem, který se významně liší od stroje, používaným v loňském roce. Alvaro Bautista a Stefan Bradl s ním nastoupili k zahajovacímu závodu sezony MotoGP 2016 a zatímco německý jezdec závod kvůli pádu nedokončil, tak Španěl se strojem Aprilia RS-GP vybojoval tři světové body za 13. místo v cíli závodu.

Alvaro Bautista
„Bylo pro nás důležité dokončit závod, ale nebyla to procházka růžovým sadem. Podařilo se mi dobře odstartovat, ale v první zatáčce byl kontakt s dalším jezdcem. To mě donutilo jet zeširoka a ocitl jsem se na posledním místě. Od té chvíle jsem mohl jezdit dobrým tempem. V prvních kolech jsem měl zvláštní pocit s gripem, což budeme muset zkontrolovat. Od poloviny závodu jsem začal získávat nad ostatními jezdci, dokud jsem se nezapojil do velké bitvy s Millerem a Lavertym. V každém případě, je pro nás třinácté místo dobrý výsledek. Chci poděkovat týmu, Aprilii a partnerům, za tento projekt. Všichni pracovali nonstop, abychom se dostali do tohoto prvního závodu.“

Stefan Bradl
„Na začátku jsem se cítil dobře. Můj pocit byl v každém kole stále lepší a lepší a lepšily se i moje časy. Havárii je těžké vysvětlit. Musíme analyzovat data a zjistit, co ji způsobilo. Mám pocit, že došlo ke ztrátě přilnavosti obou pneumatik v 15. zatáčce. V každém případě start byl pozitivní. Podařilo se mi v závodě dostat svůj čas pod 1'57, to znamená, že moje důvěra roste kolo za kolem. Nyní bude důležité, abychom maximálně využili získané údaje a měli dobrý závodní víkend v Argentině.“