KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia ve Valencii se starou motorkou

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Aprilia
Aprilia ve Valencii se starou motorkou
06.11.2016
 

Závodní ředitel italské továrny Aprilia potvrdil, že testů ve Valencii se zúčastní ještě s letošním motocyklem.

Jak je dobře známo, po poslední Grand Prix na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se odehrávají také první posezónní testy, kde se většina jezdců má možnost seznamovat s novými týmy nebo jen novými motocykly.
 
To ovšem nebude dle slov závodního ředitele továrny Aprilia případem jeho jezdců, protože továrna nestihne připravit nové motocykly právě již pro test na okruhu Ricarda Torma. Jezdecká dvojice Aleix Espargaró a Sam Lowes tak ke svému prvnímu testu v barvách Aprilie vyjedou na letošních motocyklech.
 
„Ano, mohu potvrdit, že nová RS-GP se při testech na okruhu Ricarda Torma ve Valencii neobjeví. Rozhodli jsme se tak, že Lowes i Espargaró si při těchto testech vyzkouší aktuální motocykl a především se budou seznamovat s jeho charakteristikou a samotným týmem. Jejich zpětnou vazbu pak použijeme pro další vývoj motocyklu, který budou mít k dispozici v průběhu ledna. Zde máme naplánován privátní test. Vývoj nové motorky stále probíhá a to je také jeden z důvodů, proč nebudeme schopni tento stroj připravit již do Valencie,“ řekl Romano Albesiano.

Další články sekce MotoGP