KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia: MotoGP je lepší ve všech ohledech

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Bagnaia: MotoGP je lepší ve všech ohledech
05.01.2019
 

Francesco Bagnaia hodnotil první zimní testy v sedle Ducati a zároveň přiznal, že motocykl MotoGP je v porovnání s Moto2 lepší ve všech ohledech.


Po zisku mistrovského titulu v kubatuře Moto2 přechází italský závodník Francesco Bagnaia do královské kubatury MotoGP, kde bude hájit barvy satelitního týmu Pramac Racing po boku Australana Jacka Millera. Jak samotný Bagnaia přiznává, je před ním spousta věcí, které se bude muset učit.

Po prvních testech zároveň Francesco přiznává, že motocykl královské kubatury MotoGP v porovnání s Moto2 lepší opravdu ve všech ohledech.

„Ducati je opravdu fantastická motorka. V porovnání s motorkou, kterou jsem jezdil v Moto2, je dle mého názoru lepší opravdu ve všech ohledech. Zároveň bylo při prvních testech ve Valencii fantastické, že jsem poprvé potkal na závodní trati mé idoly jako je Rossi, Lorenzo nebo Dovizioso. Je přede mnou náročná sezona, budu se muset spoustu věcí učit. Sám jsem byl ale z prvních testů překvapený, očekával jsem, že budu pomalejší. Mám ale stále ještě velké rezervy, především na brzdách. Počítám s tím, že se letos budu krok za krokem zlepšovat, nechci na sebe vyvíjet žádný tlak,“ řekl Francesco Bagnaia.


Další články sekce MotoGP