KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia: Valentino nám pomáhá

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Bagnaia: Valentino nám pomáhá
13.12.2018
 

Bagnaia přestupuje pro rok 2019 do královské kubatury MotoGP a jak prozradil, jeho mentor Valentino Rossi mu v přestupu hodně pomáhá.


Úřadující mistr světa Moto2 – Ital Francesco Bagnaia, který je jedním z odchovanců akademie Valentina Rossiho, pro příští sezonu přestupuje do královské kubatury MotoGP, kde bude hájit barvy týmu Pramac na satelitním motocyklu Ducati. Po prvních testech nového motocyklu má Bagnaia pozitivní pocity.

Zároveň dodává, že je vděčný za velkou podporu ze strany Valentina Rossiho, který mu v rámci zimních testů poskytuje důležitou zpětnou vazbu a samozřejmě také spoustu cenných rad.

„Valentino mi hodně pomáhá. Při testech ve Valencii jsem byl dlouhý v jedné ze zatáček a Valentino jel kolem. Poté pár kol kroužil za mnou a sledoval moji stopu, samozřejmě mi pak také poskytnul zpětnou vazbu. Valentino mi poté řekl, že s prvními testy je v mém podání spokojený. Valentino v tomto sportu zažil vše, úspěchy i neúspěchy, není zde nic, co by neznal nebo co by neuměl vyřešit. Denně nám dává rady, co a jak můžeme zlepšit, což nám hodně pomáhá, jsem za to vděčný,“ řekl Francesco Bagnaia.

 


Další články sekce MotoGP