KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bartholemy: HRC nechtěla Jacka podporovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Bartholemy: HRC nechtěla Jacka podporovat
08.10.2017
 

Manažer belgického závodního týmu Marc VDS Racing prozradil, že HRC již nechtěla přímo podporovat Jacka Millera, což způsobilo jeho odchod k Ducati.

Belgický závodní tým Marc VDS Racing na konci letošní sezony královské kubatury MotoGP opustí australský závodník Jack Miller. Hlavním důvodem jeho odchodu je dle slov týmového manažera Michaela Bartholemyho skutečnost, že HRC již nechtěla Millerovi poskytovat plnou podporu.
 
Tým tak nedokázal Jackovi pro sezonu 2018 nabídnout aktuální motorku, ale Miller by musel v příští sezoně nastoupit s letošní technikou. To byl dle jeho vyjádření také hlavní důvod, proč se rozhodl odejít a přestoupit pro nadcházející rok k italské Ducati, která mu nabídla satelitní motocykl v týmu Pramac.
 
„To, že jsme pro Jacka nedokázali zajistit tovární motorku mne nemrzí tolik, jako skutečnost, že jej jako jezdce již nadále HRC nechtěla podporovat. Tyto peníze od HRC by nám v rozpočtu scházely. Bylo tedy jasné, že i pokud by Jack t našem týmu zůstal, potřebovali bychom k dispozici mnohem větší budget,“ řekl Michael Bartholemy.

Další články sekce MotoGP