KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: 2015 bude u Aprilie testovací

Text:jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Aprilia
Bautista: 2015 bude u Aprilie testovací
22.11.2014
 

Španělský závodník Alvaro Bautista v jednom z rozhovorů prohlásil, že rok 2015 bude pro tovární tým Aprilie v MotoGP především testovací sezonou.

Španělský závodník Alvaro Bautista absolvoval po poslední Grand Prix letošní sezony královské kubatury MotoGP na okruhu Ricarda Torma ve Valencii vůbec premiérový test motocyklu Aprilia, se kterým nastoupí společně s Marco Melandrim do příští sezony MotoGP.
 
Jedná se po velmi dlouhé době o návrat továrny z italského Noale do královské kubatury a při testech ve Valencii ještě na motocyklu stále chybělo několik klíčových dílů, jako například pneumatické ventily. I samotný Bautista s odstupem času přiznal, že od Aprilie příští rok nemůžeme očekávat žádné oslnivé výsledky, protože se bude jednat především o testovací a vývojovou sezonu.
 
Další test čeká Bautistu na konci tohoto měsíce na okruhu Jerez de la Frontera, tam by měla továrna dát oběma jezdcům k dispozici už i nový motor, který bude disponovat systémem pneumatického ovládání ventilů.
 
„Mám velkou radost z toho, že jsem znovu v továrním týmu. Před několika lety jsem pracoval s továrním týmem Suzuki a tehdy jsme odvedli opravdu dobrou práci. To samé bych chtěl nyní zopakovat i u Aprilie. Všichni v týmu si důvěřujeme, zároveň ale víme, že příští sezona pro nás nebude vůbec snadná. Například Suzuki testuje svůj motocykl celý letošní rok, zatímco Aprilia netestovala zatím skoro vůbec. Proto očekávám, že příští rok pro nás bude především testovací,“ řekl Alvaro Bautista

Další články sekce MotoGP