KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista hovoří o tréninkové přípravě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Bautista hovoří o tréninkové přípravě
12.06.2016
 

Alvaro Bautista považuje trénink jako jednu z nejdůlěžitěšjích věcí, jak se může jezdec připravovat na závody.

Alvaro Bautista i v letošní sezoně hájí barvy továrního týmu Aprilia, kde doposud bodově sdílí stejnou pozici, jako jeho německý týmový kolega Stefan Bradl. V jednom z nedávných rozhovorů hovořil na téma letošní sezony i fyzické přípravy, která je dle jeho slov v MotoGP téměř klíčová.
 
Právě Bautista je jedním z jezdců, který klade obrovský důraz na kvalitní trénink a odpovídající fyzickou přípravu. Jak samotný Alvaro prohlásil, v MotoGP platí, že čím je jezdec v lepší kondici, tím je také rychlejší a silnější na závodní trati.
 
„Jsem přesvědčen o tom, že právě fyzická kondice dělá rozdíly na závodní trati. Na závodní trati je potřeba být v klidu a soustředěný, toho se samozřejmě dosahuje velmi špatně, pokud na vás přijde v závěru závodu fyzická únava. Pro mne osobně představují závody tak 70 procent psychického stresu a 30 procent toho fyzického. Já osobně trénuji dvakrát denně každý den, vždy se do toho snažím dát vše. Zároveň se ale také snažím si užívat šas strávený s rodinou a přáteli,“ řekl Alvaro Bautista.

 


Další články sekce MotoGP