KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista očekává velkou konkurenci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aspar
Bautista očekává velkou konkurenci
13.01.2017
 

Alvaro Bautista je přesvědčen o tom, že v letošní sezoně nebude snadné se prosadit, jeho cílem ale zůstává bojovat o výsledky v Top 5.

Španělský závodník Alvaro Bautista se připravuje na sezonu 2017, kdy bude v královské kubatuře MotoGP hájit barvy privátního týmu Aspar na motocyklu Ducati. Po několika sezonách u továrního týmu Aprilie čeká tohoto Španěla ve věku 32 let nová výzva.
 
Jak Alvaro v jednom z rozhovorů prozradil, jeho jasným cílem pro novou sezonu bude bojovat o umístění v první pětce. Dle jeho slov se nejedná o nereálný cíl, k dispozici bude mít tovární motocykl Ducati specifikace 2016, se kterým například Iannone vyhrál Grand Prix Rakouska.
 
„Já osobně očekávám, že nám nová motorka sedne a sezonu si budu moci užít. Zároveň také doufám, že se mi podaří využít celý potenciál motocyklu a získat ty nejlepší možné výsledky. Při prvních testech jsem se na Ducati cítil komfortně, charakter motoru se mi líbil a i elektronika fungovala dobře, myslím si, že tento motocykl má velký potenciál. Uvidíme, zda budu muset upravovat můj jezdecký styl či nikoliv, pro to při testech zatím nebyl prostor. Letošní sezona ale rozhodně nebude snadná, spousta jezdců měnila tým a bude zde spousta továrních motocyklů, které nebude snadné porazit. Pokud se mi podaří v některých závodech probojovat do první pětky, budu to považovat za velmi dobrý výsledek,“ řekl Alvaro Bautista.

Další články sekce MotoGP