KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Přestup k Aprilii nebyl risk

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Aprilia
Bautista: Přestup k Aprilii nebyl risk
31.01.2015
 

Španělský závodník Alvaro Bautista se rozhodl přestoupit k Aprilii a podílet se na vývoji nového projektu, za velký risk tento krok ale nepovažuje.

Španělský závodník Alvaro Bautista je přesvědčen o tom, že přestupem k továrnímu týmu Aprilie, kde absolvuje letos s italským výrobcem premiérovou sezonu v královské kubatuře MotoGP, nepodstupuje žádný velký risk.
 
Bautista si je sice dobře vědom toho, že v letošní sezoně se bude Aprilia soustředit především na vývoj nového motocyklu a nových technologií, ale již pro sezonu 2016 si továrna klade jasné cíle pro sezonu 2016.
 
„Myslím si, že když pracujete přímo s továrnou, není to nikdy risk. Máte skvělou možnost pracovat na vývoji motorky a stojí za vámi silné technické zázemí továrny. Aprilia udělá maximum pro to, aby získala co nejdříve konkurenceschopný materiál. Stačí si vzpomenout, jaké slavila úspěchy ve stopětadvacítkách a dvěstěpadesátkách, proto továrně naprosto důvěřuji. Zároveň mám radost z toho, že se budu podílet na celém vývoji, takže motorka bude vyvíjená pro nás a podle našich poznatků. I když současná motorka není nejlepší, máme šanci z ní udělat konkurenceschopný materiál,“ řekl Alvaro Bautista

Další články sekce MotoGP