KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Baz: Márqueze dokáže porazit jen Vinales

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Avintia
Baz: Márqueze dokáže porazit jen Vinales
10.03.2017
 

Loris Baz je přesvědčen o tom, že aktuálně jediným jezdcem, který dokáže porazit Marca Márqueze, je Maverick Vinales.

Dalším z jezdců, který se vyjádřil k aktuální situaci a rozložení sil v královské kubatuře MotoGP, byl francouzský závodník Loris Baz. Jak jezdec týmu Avintia Racing prohlásil, dle jeho slov je jediným mužem, který letos dokáže porazit v boji o titul úřadujícího mistra světa Marca Márqueze, jeho krajan Maverick Vinales.
 
Baz již motocykl Ducati dobře zná a právě proto je přesvědčen o tom, že Jorge Lorenzovi bude adaptace na italský motocykl trvat mnohem déle. Jak Baz potvrdil, u Ducati je potřeba mnohem více fyzického úsilí, než u jiných motocyklů.
 
„Já osobně si myslím, že na čele letos opět neustále uvidíme dvě Hondy a dvě Yamahy, o další pozice se budou prát dvě Ducati a Suzuki s Iannonem. Pak už bude vše hodně otevřené a záležet na aktuální trati, počasí a připravenosti jednotlivých jezdců. Dle mého názoru je ale jediný, kdo dokáže otevřeně bojovat s Márquezem právě Maverick Vinales. Už když byli mladší a jezdili v nižších kubaturách, dokázal jej porážet, ale oproti Marcovi měl mnohem menší podporu. Nyní je na správném místě a má správnou motorku. Lorenzo to bude mít ze začátku těžké, Ducati je mnohem náročnější na řízení než Yamaha, takže je jezdec i více unavený. Jsou zde ale okruhy, kde bude mít Ducati definitivně navrch,“ řekl Loris Baz.

Další články sekce MotoGP