KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Baz nepojede ani v Assenu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Avintia
Baz nepojede ani v Assenu
18.06.2016
 

Francouzský závodník Loris Baz oznámil, že kvůli zdravotnímu stavu bude muset vynechat i následující Grand Prix v holandském Assenu.

V italském Mugellu potkal hned v úvodním kole závodu královské kubatury MotoGP nepříjemný pád francouzského závodníka Lorise Baze, při němž si zlomil hned několik kostí v chodidle. Bezprostředně po následné operaci již bylo jasné, že bude muset Loris vynechat následující Grand Prix Katalánska v Barceloně.
 
Dle původního plánu ale již Loris společně s lékaři předpokládal, že do sedla své Ducati v týmu Avintia usedne již při následující Grand Prix v holandském Assenu. Nyní se ale ukázalo, že o příštím víkendu ještě Lorisovi zdravotní stav nedovolí závodit a svůj návrat bude muset odložit až pro GP na německém Sachsenringu.
 
I v Assenu tak v sedle motocyklu Ducati uvidíme italského závodníka Michelle Pirra.
 
„Jsem opravdu zklamaný z toho, že v Assenu nebudu moci startovat. To byl totiž hned po mém pádu v Mugellu hlavní cíl. Bohužel mi ale již dříve doktoři říkali, že to nebude vůbec snadné, abych byl do Assenu fit. Během celé této doby jsem dělal maximum pro to, abych mohl v Assenu jet, ale bohužel to nepůjde. Teprve ve čtvrtek mi budou z nohy odstraňovat železné destičky, proto je nemožné, abych v pátek seděl na motorce,“ řekl Loris Baz

Další články sekce MotoGP