KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Další tým na startu je velká výzva

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: KTM
Beirer: Další tým na startu je velká výzva
31.03.2018
 

Závodní ředitel rakouské KTM potvrdil, že dodávat další motocykly pro tým Tech3 je velkou výzvou a bude nutností výrazné rozšíření týmu v továrně i na trati.

KTM rozšiřuje pro rok 2019 své angažmá v královské kubatuře MotoGP a díky dohodě s týmem Tech 3 bude mít na startovním roštu další dva motocykly. Tento tah samozřejmě vítají i oba jezdci továrního týmu a celé vývojové oddělení, které bude mít k dispozici více dat.
 
Opačnou stranou mince je ale skutečnost, že aby KTM pokryla materiál pro další tým, potřebuje více zaměstnanců jak pro domovskou továrnu v Mattighoffenu, tak i techniků a mechaniků přímo na závodní trati. O této skutečnosti nyní hovořil závodní ředitel továrny, pan Pit Beirer.
 
„Další dva motocykly na startu pro nás byly nutností. Nejen kvůli tomu, že to po nás požaduje Dorna, ale především kvůli vývoji a naší strategii. Je ale pravdou, že spousta lidí si myslí, že když stavíme motorky MotoGP, tak jednoduše postavíme o pár strojů víc pro tým Tech 3. Tak to ale v MotoGP rozhodně nefunguje. Již nyní jsme na limitu, někteří lidé u nás pracují 18 hodin denně. Abychom dokázali pokrýt dodávku materiálu pro další tým, budeme muset výrazně rozšířit i počet lidí jak v továrně, tak i na trati. Potřebujeme experty přes motory, převodovku i elektroniku. Zároveň v továrně budeme potřebovat další lidi pro logistiku, sledování kvality, nákup i mechaniky. To je celá skupina lidí, kteří pracují na projektu pro MotoGP,“ řekl Pit Beirer.

Další články sekce MotoGP